Gitarowe natarcie w 2017 r. – na które koncerty bezwzględnie trzeba się wybrać?

Wielbiciele gitar również zachrypniętego wokalu z niecierpliwością czekają na resztę 2017 roku.

Nic nadzwyczajnego, organizuje się co najmniej kilkanaście wyjątkowo pozytywnych koncertów, na których nie zabraknie gwiazd. Szykujcie kapitał i kupujcie bilety. Przedstawiamy rozkład najciekawszych rockowych imprez nadchodzących w przyszłych miesiącach. Będzie się działo oraz będzie do czego zatańczyć pogo.

 

 

 

Rok 2017 zapowiada się niezwykle ciekawie dla fanów mocnych brzmień. Kwiecień upłynie bez wątpienia pod znakiem Metalomanii. To festiwal z długoletnią tradycją sięgającą 1986 roku. Wtedy to na scenie pojawili się między innymi Kat czy Turbo. Miłośnikom rocka do dziś kręci się łezka w oku na wspomnienie tamtych wydarzeń. W owym roku na arenie pojawią się między innymi Coroner, CETi czy SAMAEL. Zapowiada się wyjątkowy koncert. Pod koniec kwietnia do Polski przyjdzie i wygra dźwięki Metallica. To zdarzenie od dawna oczekiwane przez wielbicieli rocka. Gwarantujemy, że następny raz rozniosą arenę dodatkowo jak zazwyczaj, wykonają kawałki na największym poziomie. Tworzy się dobra zabawa i moc przyjaznej i nie tylko – mocy. W maju pojawi się rzecz dla zwolenników klasyki. W Łodzi też w Katowicach zagra legenda od Smoke on the Water, czy Deep Purple. W aktualnym roku zespół wydał nowy album, trasa prawdopodobnie jest przypisana promocji nowego albumu. Możemy jednak ręczyć, że w programie nie zabraknie klasyków. To nie koniec legend grających w Polsce. W czerwcu w Krakowie zagra Aerosmith. Z gwarancją czerwiec będzie najpoważniejszym miesiącem, nie wyłącznie pod względem temperatury, ale dodatkowo pod względem gwiazd grających w Polsce. Coldplay, Scorpions, SOAD przypomną fanom, dlaczego warto być oraz zaszczepią na nowo szerokie pokłady mocy. Lipiec to przede wszystkim koncert takiej legendy jak Mastodon. Ta amerykańska grupa muzyczna wykonuje szeroko pojęty heavy metal. Charakter muzyki, jaki przedstawia grupa, jest kłopotliwy do wyznaczenia. W twórczości grupy słychać dużo wpływów z podobnych stylów muzycznych.

Choć koncertów w 2017 roku w Polsce będzie cała masa, to nie zabraknie również ciekawych wydarzeń muzycznych poza granicami kraju. W czerwcu w Berlinie wystąpi Red Hot Chili Peppers. W lipcu na niemieckiej scenie pojawi się U2, lub może dobrze byłoby powiedzieć „Udwa”. W październiku wystąpi niezastąpiony Nick Cave.

Warto przygotować się na te wydarzenia już teraz również sprawnie wcześniej zamówić bilety. Szykujcie masę inicjatywy dodatkowo szczęśliwy humor. Gotuje się niezła rozwałka oraz długie chwile hardcorowej gry.