Kupowanie djembe i pozostałych afrykańskich instrumentów. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Jakość instrumentu ma silny wpływ na wydobywane z niego dźwięki. Prawidłowo wykonany bęben będzie nam działał przez lata, zaś melodia jaka z niego popłynie zrobi wrażenie na słuchających. Niemniej, nie przeceniajmy wpływu sprzętu na własną grę. To przede wszystkim umiejętności bębniarza mają nacisk na głosy.

Początkujący muzycy regularnie o aktualnej zasadzie zapominają. W każdym razie nabywając djembe, warto zwrócić koncentrację na trochę ważnych elementów, by instrument służył nam długo oraz dawał jak najdłuższą przyjemność.

Jakość Djembe ma dosyć znaczący wpływ na dźwięki które wyciągniemy z instrumentu. Bębny djembe posiadają kilka modeli. Różnią się ze względu na skórę użytą do zrealizowania membrany. Te potrafią być wołu albo kozy.

Osobiście polecam skórę z kozy, ton jest mocno wyrafinowany i przyjemnie brzmi. Skóry zastosowane do produkcji membrany potrafią pochodzić z Polski bądź Afryki. Zdecydowanie polecamy ostatnią opcję. Afrykańskie skórki są wytrzymalsze dodatkowo sztywniejsze, co z kolei przekłada się bezpośrednio na cechę dźwięku. Skóry średnie również grubsze pozwalają na zagranie dźwięków bardziej wyrazistych.

Skóra potrzebuje być właściwie oczyszczona oraz ogolona. Linka wykorzystana do produkcji djembe winna wytrzymywać wysokie napięcia i zapewnić wystarczający naciąg instrumentu. Zwróćmy uwagę na obręcze, które powinny być wytrzymałe również wytrzymałe na znaczne obciążenia. Kolejny podział można zrealizować ze względu na charakter tworzywa użytego w budowie instrumentu. Najczęściej jest to bambus bądź drewno. Budowa djembe może posiadac liczne dodatki, jak typowe dodatkowo cieszące oko uchwyty oraz strojenia. Instrument winien być dostosowany do naszego wzrostu. Średnica membrany nie winna robić problemu, jeśli zechcemy swobodnie położyć na niej ręce.

Szukając właściwego djembe najlepiej sprowadzić go z Afryki albo zakupić go od człowieka, kto takie bębny sprowadza. Takie instrumenty wyraźnie brzmią najlepiej, a ich muzyka pomoże nam się przenieść w dalekie krainy. Uważajmy natomiast na bębny produkowane typowo pod turystów. Nie gwarantują szlachetnej klasy, to popularny wyrób. Lepiej poszukać instrumentu u lokalnego rzemieślnika, który wkłada serce w produkcję instrumentu.