Najważniejsze wydarzenie w życiu młodego człowieka

komuniaPowoli zbliża się czas w roku, w którym rozpoczynają się Komunie Św.. Jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu młodych osób, a bynajmniej takie ma być dla wszystkich wierzących. Na nieszczęście w obecnych czasach, rodzice bezustannie zapominają czym powinno być to wydarzenie dla ich dzieci jak i sami nakręcają się na prezenty a także jeszcze pogłębiają to u swoich dzieci.

Jest to aż odrzucające, kiedy na wielu serwisach społecznościowych możemy widzieć jak rodzice dumnie wrzucają zdjęcia podarunków, jakie ich dzieci zdobyły na Komunię. Im większe i im więcej tym lepiej. Ba, dzieci wręcz posiadają przygotowane spisy prezentów, które chcą dostać oraz same informują o tym swoich rodziców chrzestnych.

zegarek na komunię

Tradycyjny zegarek na komunię? To już niestety przeszłość…

Wydaje się to niezwykle martwiące, dlatego że obecnie dzieci z utęsknieniem wyczekują Komunii Świętej, lecz tylko po to żeby móc dostać wymarzone prezenty jak i to nie pierwsze lepsze. Dawniej jedne z najdroższych podarków to były zegarki jak i również górale, zaś teraz quady, komputery, telefony, tablety i to nie byle jakie, niejednokrotnie dzieciaki posiadają również wybraną półkę cenową. Najstraszniejsze jest to, że rodzice chrzestni kupują takie prezenty, gdyż co mają uczynić. Jednak powinni przeprowadzić rozmowę ze swym chrześniakiem i jego rodzicami, że w tym dniu rozchodzi się o coś całkiem odwrotnego. Sami rodzice też powinni zamiast nakręcać dzieci na prezenty, uświadomić im o co chodzi w tym konkretnym dniu, zwłaszcza, iż do Komunii Świętej przystępują dzieci z wierzących rodzin oraz regularnie praktykujących dlatego tym bardziej nie należy się skupiać na tym co otrzymają.

Dodatkowym fatalnym nawykiem, który się wykształcił z okazji  I Komunii Św., to robienie dużych imprez z tej okoliczności. Oczywiście zawsze powinno się przyrządzić drobny poczęstunek dla osób którzy brali udział w tym wydarzeniu, aczkolwiek wyprawianie olbrzymiej imprezy dorównującej ślubom to już lekka przesada. Tego dnia należałoby spokojnie przeżywać pierwsze przystąpienie do sakramentu, a nie balować i przeznaczać na to przedsięwzięcie majątek, dlatego że nie o to chodzi w tym dniu. Na szczęście są w dalszym ciągu rodzice, którzy wiedzą jak powinno się doświadczać ten dzień.

Chociaż jeśli pragniemy podarować coś takiemu potomkowi z okazji Komunii Świętej, to możemy pomyśleć nad 1 wspólnym podarunkiem od wszystkich bliskich, jednak takowym, który będzie miał wartość dla naszego chrześniaka. Zależnie od tego co mu się marzy, jesteśmy w stanie mu nabyć tablet, klocki, czy też np. zestaw małego ekologa. Tak aby docenił to co otrzyma. Możemy także pomóc dziecku rozwinąć jego upodobania. Dużo interesujących możliwości możemy znaleźć przykładowo tutaj. Najlepiej uprzednio przedyskutować to z naszym chrześniakiem oraz uzgodnić jeden wspólny prezent.