Muzyka i gotowanie

kucharz z gitarąKucharzenie, to czynność jaka wcale nie musi się nam kojarzyć niedobrze. Naturalnie nie każdy ma smykałkę oraz czuje się w fartuszku jak ryba w wodzie, ale każdy powinien chociaż spróbować własnych potencjałów w gotowaniu. Najkorzystniej jest zaczynać od banalnych potraw, żeby się zbytnio szybko nie odstraszyć.

Musimy pamiętać również o tym, że kucharzenie to ogólnie sztuka – dania jesteśmy w stanie podać w taki sposób, iż każdy będzie nasycony już samym patrzeniem. I nie musimy być geniuszem kuchni, nawet najprostsze potrawy potrafią być nadzwyczajnie podane. Wystarczy tylko odrobina wyczucia lub podpowiedzi z internetu. Nawet pomidorówka nabierze całkowicie odmiennego wyglądu kiedy posypiemy ją koperkiem.

Zdolność artystycznego podania posiłków na talerzach, wykorzystywana jest zwłaszcza w restauracjach, które zamieszczają zdjęcia na swojej stronie internetowej. Dużo łatwiej jest nam podjąć decyzję na zjedzenie potraw, które jesteśmy w stanie zobaczyć. Głównie dlatego, że fotografie te są zawsze przygotowywane w taki sposób, aby dodatkowo zachęcić nas do zjedzenia.

Obecnie serwowanie ładnie ustrojonych potraw podczas typowego obiadu, staje się bardzo modne. I o ile przygotowanie prostej potrawy nie wymaga wyjątkowych umiejętności, to przygotowanie arcydzieła na talerzu to prawdziwa sztuka. Każdy z nas kojarzy na bank włoskiego cukiernika, który ma swoje kawiarnie w stanach i w tym miejscu piecze najcudowniejsze torty na wszelkie święta. Te desery smakują dużo lepiej niż szablonowe torty bez dodatkowych ozdób.

danie w restauracji

Niektóre restauracje specjalizują się w „fancy” daniach.

Warto więc obadać kilka restauracji, mających zdjęcia swoich dań, by móc zaczerpnąć trochę pomysłów. Błyskawicznie zobaczymy że niby takie proste produkty jak przykładowo ryż można podać na dużo dobrze wyglądających oraz smacznych sposobów. Spora liczba fotografii wspiera w wyborze obiadu. Wystarczy poszukać najlepszą restaurację z sushi, jeżeli mają zdjęcia konkretnych posiłków dużo szybciej będzie nam podjąć decyzję na coś konkretnego.

Tego rodzaju zabawy w kuchni mogą nam również wspomóc nakarmienie dzieciaków. Często zdarza się, że dzieci to wielokrotnie niejadki, ale kiedy zaserwujemy im kanapkę na jakiej będzie miś z szynki wyłożony na trawie z sałaty to bez wątpliwości nie odmówią nam zjedzenia kanapki. Powinno się przynajmniej spróbować.

Na dodatek takie wspólne pichcenie jednoczy ludzi. Można się umawiać np. na gotowanie w większym gronie raz na jakiś czas i wówczas tworzyć razem jakieś estetyczne potrawy, które przypominały będą designem dzieła z galerii. W parze bez wątpienia będzie nam łatwiej, każdy z nas dorzuci pewien projekt od siebie i łatwiej będzie stworzyć coś niebanalnego.

sushi

Sushi można spróbować zrobić w domu.

Gdy już nauczymy się najważniejszych zasad, powinno się podejść do nieco bardziej zaawansowanych dań, lub jeszcze lepiej wyglądających. Dzięki temu zawsze będziemy mogli zdumieć naszych gości serwując im do zjedzenia coś wyjątkowego. Być może uda nam się pewnego dnia osobiście w mieszkaniu przyrządzić sushi niczym ze zdjęcia oraz będziemy mogli się tym wszystkim pochwalić, czy też stworzymy gigantyczny tort w kształcie helikoptera. Każdy wie, że, trzeba próbować rozwinąć swe pasje oraz wiedzieć, iż pichcenie nie musi być nudne, możemy je przenieść na lepszy pułap jak również spowodować, iż w naszej kuchni powstawały będą prawdziwe dzieła sztuki.