Najwspanialsze soundtracki filmowe – moi faworyci

Nierzadko jest tak, że soundtrack z obrazów kinematograficznych staje się hitem, a następnie słucha go cały świat. Nierzadko również jest tak, że produkcja nie staje się tak cudowna, jak soundtracki. Utwory muzyczne wywołuje głębokie emocje w duszy. Podczas oglądania filmu nie możemy sobie często wyobrazić, by nie posiadał on przyjemnego dla ucha soundtracku. I nie mowa w tym momencie tylko o przedstawieniach muzycznych i tanecznych. Niejedna ekranizacja, wzbogacona o genialną ścieżkę dźwiękową, zyskuje dzięki niej na wartości.

Choć miałoby się ochotę spisać listę na przykład top 50 soundtracków od początku powstania kinematografii, lecz nie ma takiej możliwości. Oczywiście z tego względu, że to, czy coś jest dobre, czy dostateczne – nie może być po prostu ustalone. Jest to powodowane osobistymi odczuciami widzów. Z tego względu każdy sam musi, oglądając filmy, wykreować swój zestaw najlepszych utworów w filmach.

Mimo, że ocenianie kolejnych soundtracków nie ma sensu, akurat ze względu na różnorodność gustów muzycznych, to można jak najbardziej wymienić parę elementów, jakie składają się na dobry soundtrack. Przede wszystkim nie powinien być on niepołączony w jakikolwiek sposób z rozgrywającymi się akurat na ekranie wydarzeniami. Nikt przy przedstawianiu odchodzącego ukochanego nie doda soundtracku nagranego przez heavy-metalowy team. Tak samo, widząc na ekranie pościg za mordercą, lub ucieczkę przez dżunglę przed dinozaurem, raczej nikt ma ochoty słuchać subtelnych dźwięków pianina. Stanowczo można uznać, że właściwy soundtrack powinien być właściwie dobrany do akcji w filmie. Również to, czy soundtrack jest wariant ze śpiewem, czy też bez, jest istotne. To również zależy jedynie od pomysłu kreatora oraz od jego gustu. Jeśli jest doświadczony i produkuje dobry film, wtedy na sto procent podejmie właściwą decyzję. Jeśli mu się powiedzie, wtedy jego film wiele uzyska dzięki muzyce, a ona zaistnieje przez film.

Jeśli nie ma się energii na oglądanie wszelkich filmów teoretycznie wspaniałą muzyką w myśli, że odnajdzie się hit, którego chciałoby się słuchać ciągle – można po prostu sprawdzić, jakie produkcje otrzymały nagrody za fantastyczny soundtrack w konkretnym roku.