Jak wyciszyć apartament, żeby można było swobodnie puszczać muzykę?

Euforia z posiadania swojego lokalu mieszkalnego może nierzadko zostać zrujnowana przez nawet mały fakt. Faktem tym są np. głośni lokatorzy sąsiednich mieszkań. Niesłychanie ciężko jest trafić na sąsiedztwo, które dopasowane zdaje się być do naszego stylu życia.

Czasami sąsiedzi balangują całymi nocami, przykładowo uczniowie szkół wyższych. Inni posiadają dzieciaczki, natomiast gdy mieszkają nad naszym mieszkaniem – tętent małych stópek, dochodzący do nas z sufitu o świcie to niejako oczywistość. Jeszcze inni lokatorzy mogą być starsi oraz przykładowo niezbyt dobrze słyszą, zatem ich odbiornik telewizyjny bez przerwy jest włączony oraz podgłośniony do maksimum. Następni sąsiedzi się kłócą po nocach albo rzucają talerzami w podłogę. Kiedy niekiedy nasze gniazdo domowe jest pełne hałasu przez zatłoczoną czteropasmówkę przed budynkiem. Innym razem nasze pokoje znajdują się przy ścianie klatki schodowej, a my dochodzi do naszych uszu każdy ruch z klatki, gdy ktoś wchodzi do domu lub wychodzi.

Niestety bloki budowane z wielkiej płyty, a także stare budownictwo przeważnie posiadają ściany, przez jakie da się słyszeć absolutnie wszystko. Kolejny problem pojawia się w wypadku, w jakim to nie tylko sąsiedzi przeszkadzają nam, ale jeżeli to także my lubimy głośno posłuchać muzyki, bądź też poimprezować ze znajomymi. Przecież muzycy także mają prawo w bloku mieszkać, a czasami nie posiadają dostatecznie dużo pieniędzy, by podczas każdorazowej wielogodzinnej próby wynajmować osobiście specjalną wytłumioną salę.

By być w stanie hałaśliwie słuchać muzyki we własnym mieszkaniu, nie narażając się równocześnie na gniew sąsiadów, powinno się po prostu wytłumić pokoje. Istnieje parę efektywnych sposobów na wyciszenie mieszkania w na przykład bloku mieszkalnym. Jednym z nich mogą być panele dźwiękowe, które nie licząc powstrzymywania akustyki również pięknie się prezentują. Kolejnym sposobem zdaje się być dodatkowy strop, jaki, wypełniony kauczukiem bądź podobnym materiałem dobrze izolującym akustykę – może uspokoić nasze nerwy oraz zniwelować głosy docierające z mieszkania nad nami. Jednakowo da się uczynić z murami oraz dostawić ich specjalną powierzchnię, wykorzystując izolujące dźwięki materiały przykryte dyktą g-k lub panelami z betonu budowlanego.