Muzyka idealnym uzupełnieniem relaksu w ogrodzie inspirowanym filmem

Popularne ekranizacje są źródłem inspiracji do urządzenia własnego ogródka. Piękne ogrody często stanowią tło kinowych zdarzeń. Zobacz, jak można przenieść filmową wizję do swojego ogrodu! Czy, aby wykreować idealny ogródek wystarczy trochę roślin oraz pasujące zestawy mebli i kanapy ogrodowe, a może potrzeba ci czegoś więcej?

Ogród na dachu budynku?

W filmie „Jak w niebie”, ale także w kilku popularnych lub niszowych epizodach seriali pojawia się motyw ogrodu stworzonego na szczycie bloku. Projektant takiego ogrodu musiał więc wykreować praktycznie wszystko od zera, na kamiennej powierzchni bez żadnych naturalnych punktów odniesienia. Rośliny muszą być umieszczone w donicach, nie ma też szansy posadzenia tam żywych traw. W celu wyodrębnienia dróżek w tym nietypowym ogródku projektant wykorzystał drewniane płyty tarasowe i kamienie. Właśnie te dwa komponenty przede wszystkim charakteryzują całość oprawy. Nieopodal brzegów ogrodu rozmieszczone zostały meble ogrodowe. Dominują też leżaki rattanowe, stoły oraz kanapy ogrodowe.

Może Ci się spodobać: https://meble.ogrodowe.net/altanki-ogrodowe-drewniane/l2-meble-metalowe

Czarodziejski ogród w oryginalnym guście

Ogród z produkcji pt. „Tajemniczy ogród” to przykład luźnego wykorzystania krajobrazu. Pojawia się nieco dzika szata roślinna, kamienna fontanna, ale też meble ogrodowe lub drewniana huśtawka. W tego rodzaju miejscach nie powinno się za bardzo ingerować w pejzaż i trzeba odpowiednio dopasować zestawy mebli. Wieść prym będą w tej aranżacji meble z naturalnych tworzyw. Bardzo preferowane będą też kanapy ogrodowe z drewna lub wikliny i leżaki rattanowe.

A jakby tak wyhodować okazałe żywopłoty? Można by wtedy przyciąć je wedle swojej wizji, jak główna postać filmu „Edward Scissorhands”. Niestety do tego trzeba by wówczas posiadać naprawdę duży kawałek pola.

Spójrz dla inspiracji: https://meble.ogrodowe.net/meble-balkonowe

Ciekawy jest szczegół, że w amerykańskich filmach prawie w ogóle nie występują ogródki warzywne. O wiele częściej spotyka się z kolei sady lub winnice. Jednak to już całkiem inny temat.