Zrób garden party jak na filmach!

Naoglądaliśmy się ogrodowych przyjęć w hollywoodzkich produkcjach – gustowne, estetyczne, atrakcyjne.A że przebywanie pod gołym niebem jest czymś nader zdrowym… Można zorganizować taką imprezę! Fajnie jest umożliwić swoim gościom trochę innych niż zwykle atrakcji.

Rozstrzygające są meble ogrodowe. Bez nich impreza ogrodowa nie ma sensu. Upewnij się, że domki narzędziowe są umocnione, tak aby żadna osoba nie mogła przypadkowo wpaść na piłę do przycinania gałęzi. Bezpieczeństwo jest najważniejsze! Jeśli zapraszasz mnóstwo osób, leżaki rattanowe kompletnie się nie sprawdzą. Lepszym rozwiązaniem jest drewniana ławka przy długim stole. Lub standardowo krzesła ogrodowe. Rzuć okiem na ten zestaw. Z kolei kanapa ogrodowa wygląda cudownie, jednak przyda się tylko przy kameralnych imprezach.

Czy impreza w ogrodzie koniecznie musi dużo kosztować? Wcale nie. Przede wszystkim odliczamy wynajem sali, a to w tej chwili gigantyczna obniżka ceny. Oczywiście, przy sporej imprezie należy zadbać o zabezpieczenie terenu i ochronę, jednak takie kwestie załatwia się też przy organizacji imprez w klubach. Kosztem może być dzierżawienie mebli i naczyń. Ale też nie musisz wybierać najkosztowniejszych opcji: meble ogrodowe rattanowe wyglądają elegancko, ale czy rzeczywiście masz na nie finanse? Być może drewniana ławka będzie bardziej pasowała?

Zawsze należałoby zadbać o atrakcje. Owszem, leżaki rattanowe kuszą, aby się na nich rozłożyć, ale warto zachęcić gości do ruchu. Może jakiś konkurs? Współzawodnictwo potrafi zmobilizować! Pomyśl też o sprzęcie do gier: miej pod ręką paletki i skakanki. Trochę ruchu wszystkim się przyda. Pamiętaj, sport to zdrowie! Trzeba go promować zawsze, kiedy to możliwe. Jeśli masz w ogrodzie domki narzędziowe, upewnij się, że są w nich sprzęt sportowy. Będziecie się rewelacyjnie bawić!

Przyjęcie w ogrodzie to wspaniała idea w prawie każdych warunkach. Warto je aranżować jak najczęściej, bo scalają przyjemne z pożytecznym.

Częściowej inspiracji do powstania artykułu dostarczył serwis meble.ogrodowe.net. Warto tam zajrzeć.