Popkulturowe wakacje

Pospolite wypady dla wielu fanów podroży wydają się obecnie zbyt sztampowe. Ostatecznie dziś wszyscy mają możliwość polecieć dokądkolwiek i zwiedzać. Ludzie szukają więc nowych pomysłów i niezapomnianych przeżyć. W związku z tym firmy z branży podróżniczej coraz chętniej proponują urlopy o jakiejś tematyce – przykładowo trasa śladami ulubionego pisarza lub bohatera literackiego. I to jest wspaniały plan na wakacje.

Ten trend to w sumie nic innowacyjnego – któż z nas nie fantazjował o wycieczce do Disneylandu? Obecnie tego typu punktów można znaleźć dużo więcej, a w dodatku nie zawsze są to rozległe centra rozrywkowe. Czasami to niewielkie, ciekawie urządzone lokale. A czasami tylko tablice pamiątkowe.

Np. w brytyjskich miastach jest wiele miejsc, które są związane z uniwersum Chłopca, Który Przeżył. Są to puby i sklepiki, jest również słynny Peron 9 i 3/4. Ale nie trzeba jeździć do Wielkiej Brytanii! W jednym z dolnośląskich zamków raz w roku organizuje się tematyczne obozy z hasłem „Hogwart”, a uczestnicy zostają swoimi ulubionymi postaciami.

Pewne biura podróżnicze organizują wyjazdy do punków, znanych z głośnych filmów. Przez chwilę można się więc poczuć ulubiony aktor. Odwiedzać można także apartamenty i domy znanych artystów – autorów, malarzy, reżyserów. Czasami ich posiadłości zmieniają się w muzea, a czasem nadal wyglądają, jakby ktoś tam tworzył.

Turystyka popkulturowa to pomysły dla każdego. Polecam kiedyś z niej skorzystać i zdobyć nowe, niezatarte doświadczenia.