Obrazy filmowe i powieści o survivalu

Filmy i publikacje z wątkiem przetrwania posiadają wiernych sympatyków. Zwłaszcza produkcje długometrażowe pokazywane na srebrnym ekranie i na serwisach z programami na życzenie, umieją przyciągać wiele użytkowników, generując ponadprzeciętne przypływy producentom. Co rok udostępnianych jest przynajmniej kilka interesujących pozycji, gdzie główni aktorzy walczą o przeżycie w postapokaliptycznej rzeczywistości, albo też na skutek katastrofy, mogą polegać wyłącznie na sobie na trudnym i pobawionym ludzi terenie. Pomimo iż opowieści te, chociaż nieraz zostały zainspirowane autentycznymi wydarzeniami, zawierają sporą ilość fikcyjności, mogą stać się nietypową nauką przeżycia.

Fanom survivalu, prócz filmowych obrazów pełnometrażowych, warto zaproponować również seriale, czy podobne im dzieła mające charakter poradnika. Ich prowadzącymi są zazwyczaj doświadczeni survivalowcy, globtroterzy lub eks żołnierze, których wiedza jest w dużej mierze oparta na doświadczeniu. Z tego względu mogą być uznane za merytoryczne źródło pomysłów na przetrwanie przy użyciu konkretnej liczby rzeczy. Często pokazują także, w co warto się zaopatrzyć, doradzają na przykład, który repelent, czy tabletki do uzdatniania wody są naprawdę dobre. Dodatkowo, w poszczególnych programach można poznać funkcjonowanie popularnych sprzętów, takich jak tickless oraz bio insektal, mających za zadanie odstraszać owady, a również dowiedzieć się, jak istotne może być światło chemiczne w momencie, kiedy nie ma innego jego źródła. Z reguły informacje przekazywane w tego rodzaju seriach o przetrwaniu są niezwykle kompetentne, z tego względu dobrze jest z nich czerpać.

Nie trzeba być survivalowcem, czy wybierać się na ekstremalną ekspedycję, by oglądać filmy i przyswajać publikacje na temat przetrwania w wymagających warunkach. Wskazówki w nich zawarte mogą być wykorzystane nie tylko w obliczu katastrof, ale również na co dzień. Z ich pomocą łatwiej będzie choćby zorganizować i spakować się na wycieczkę w góry, a później odnaleźć się w terenie. Tak samo wartościowe są informacje pomocne w podjęciu decyzji, które ponczo przeciwdeszczowe dobrze zniesie ekstremalne sytuacje.