Kultura oraz sztuka w internecie – jakie instytucje należy odwiedzać?

Funkcjonujemy w czasach bezproblemowej dostępności do sieci. Oczywiście mnóstwo osób nie wykorzystuje całego potencjału tego wynalazku i swój czas marnotrawi na przeglądanie memów. Budujące jest jednakowoż, że powstaje coraz więcej stron, jakie dają nam możliwość obcowania ze sztuką bez opuszczania 4 ścian. To bez wątpienia wspaniałe zjawisko.

Oczywiście ludzie są już prawdopodobnie przyzwyczajeni do faktu, że seriale oraz albumy muzyczne są dostępne w internecie legalnie za niewielką opłatą. Naprawdę – te 30 złotych miesięcznie za HBO GO bądź Spotifya zdaje się śmieszną kwotą za całe spektrum możliwości, jakie daje subskrybentom ów software. Szczególnie jeżeli zestawimy to z ceną biletu do teatru bądź płyty winylowej. Od zawsze marzy mi się coś jeszcze – wirtualne kino. Aby można było obejrzeć nowości, na legalu, w jakości HD. A może nawet ze znajomymi za pomocą wirtualnej rzeczywistości? Nie jest to bez dwóch zdań łatwe do wykonania, musiałby się w to zaangażować naprawdę świetny software house. Samo oprogramowanie to jednak nie wszystko, do rozwiązania zostałoby mnóstwo innych kwestii, jak choćby tantiemy. Byłoby to naprawdę spore przedsięwzięcie.

Inna sprawa, że warto znać możliwości, jakie niesie ze sobą współpraca z software house’em. Firmy tego typu specjalizują się w dostarczaniu spersonalizowanych rozwiązań związanych ze światem online. Niektóre specjalizują się w aplikacjach webowych, inne podążają w stronę urządzeń mobilnych. Z ich usług korzystają przedsiębiorstwa na całym globie, nie zawsze tak znane jak Spotify bądź Netflix. Dedykowanego oprogramowania dla firm może potrzebować już nawet kilkunastoosobowa firemka. W końcu w dwudziestym pierwszym stuleciu zdecydowana większość prac wykonywana jest online. Z tego też względu doświadczony producent oprogramowania może się przydać w najmniej oczekiwanym momencie.

Nawiasem mówiąc – takowe przedsiębiorstwa są też w stanie zaprogramować tak zwane MVP. Jeśli mamy nowatorski pomysł i chcemy sprawdzić, czy ma szansę powodzenia – jest to doskonała opcja. Zakładam, że mogliście o niej nie wiedzieć.

Wracając do sztuki w internecie – doskonałe jest to, że bilety do kina możemy sobie rezerwować bez opuszczenia mieszkania, uczestniczyć w konferencjach leżąc w łóżku, czy chodzić po wirtualnych muzeach. Technologie webowe fascynują mnie coraz bardziej i korzystam z tych możliwości każdego dnia.