Znane miasta Polskie pozostające w komitywie z kinematografią i jej znanymi producentami

Każdy obraz filmowy, jaki oglądamy na dużym ekranie, był gdzieś zekranizowany. Stąd też społeczności konkretnych miast – oglądają później na ekranie – kadry ze swojego otoczenia. Gdzie były wyprodukowane słynne hity kinowe?

Stosownym tego przypadkiem jest Wrocław – który jest nierzadko wykorzystywanym miastem przez producentów filmowych. Były tu wyprodukowane niesłychanie rozpoznawalne hity kinowe – jak np. “80 milionów”, “Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, czy „Uciec jak najbliżej”, który był kręcony na ulicy Piłsudskiego, gdzie mieści się bardzo znany wrocławski hotel. Wszystkim doskonale znane są też wrocławskie seriale – np. „Pierwsza miłość”, jak i seriale paradokumentalne np. „Dlaczego ja”, ”Trudne sprawy”, które już na stałe weszły do polskiej tv. Z czym dla Wrocławia wiąże się takowa rzeczywistość? Bez wątpienia z rozwojem turystyki – zyskują na tym puby, restauracje, ważną funkcję odgrywają tutaj również hotele we Wrocławiu. Zdecydowanie liczą na licznych gości – nie tylko w trakcie obecności sław kinowych w mieście, ale także w trakcie kolejnych wizyt turystów – osób, które chcą z bliska zobaczyć miejsca, gdzie serial był realizowany, czy odwiedzić hotel we Wrocławiu, więcej na ten temat, w którym wcześniej przebywał ich ceniony przez nich scenarzysta.

Innym miejscem wartym wspomnienia w dziedzinie kinematografii jest Gdańsk. Naturalnym skojarzeniem jest festiwal filmowy – choć obecnie jest organizowany w Gdyni – miał miejsce wcześniej dokładnie w Gdańsku. Jest to czas, gdy nad morze przyjeżdżają wszystkie liczące się osobistości polskiego kina. Z tego powodu także niezastąpiona jest spora baza noclegów – co dostarczy liczna grupa hoteli w Gdańsku, w tym np. hotel znanej sieci Qubus, zobacz tutaj. Prócz sław – w okresie seansów filmowych – przyjeżdża jednocześnie duża grupa fanów kina – którzy marzą by oglądać potyczki polskiego kina i jego najważniejszych pozycji. Gdańsk ma także tę ogromną zaletę, że warto go odwiedzić również z uwagi na rynek, wielość zabytków, fontannę Neptuna, Muzeum II Wojny Światowej, czy plażę miejską. Zresztą hoteli w Gdańsku jest dużo więcej aniżeli tych w Gdyni, czy Sopocie, dlatego też jest to nader często naturalny wybór.

Gorąco sugerowanym przez nas zakątkiem wartym odwiedzania w tej sprawie – jest Bielsko-Biała, gdzie mieści się wytwórnia filmów animowanych. Zostały tam wyprodukowane takie hity jak np. Bajki Pana Bałagana, czy popularne produkcje jak Reksio. Mając na względzie to, że w mieście jest co oglądać, planując wycieczkę powinno się zapoznać z propozycją hoteli w Bielsku-Białej. Szczególnie, gdy planujemy zostać tu na dłużej. A znajdzie się ku temu kilka argumentów – choćby Rajd Pojazdów Zabytkowych czy darmowe koncerty. Zainteresować mogą podobnie mnogie zabytki, pośród których jest dworzec, zamek, czy gmach teatru polskiego. Na uwagę zasługuje dodatkowo fascynujący architektoniczny kontur niektórych kawiarenek, jak i hoteli w Bielsku-Białej. I choć dla licznych mieszkańców Polski, z uwagi na ogromną odległość, być może to przeszkoda – z pomocą przychodzi baza noclegów – miejscowe hotele w Bielsku-Białej, oferta pensjonatów i prywatnych kwater. W zależności od zapotrzebowania turyści wyszukują ofertę poszczególnych obiektów, dla tych w najwyższym stopniu wymagających – warto położyć akcent na dodatkowe usługi, które są świadczone w takich ośrodkach. Niekiedy jest to siłownia, czy kort tenisowy, a nawet sala konferencyjna, gdy odbywamy podróż w zakresie podróży służbowej. Tak szeroką ofertę mają głównie hotele w Bielsko Białej.